Wsparcie UE

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Nazwa operacji: KMI Soda System- ekologiczne i bezinwazyjne oczyszczanie powierzchni, w tym zabytków i towarzyszącej infrastruktury Główny cel operacji: otworzenie działalności gospodarczej, która zajmować się będzie szerokorozumianym oczyszczaniem powierzchni metodą obróbki strumieniowo-ściernej wodorowęglanem sodu tj. sodowanie. Planowane wyniki operacji: ugruntowanie silnej pozycji na rynku w branży oczyszczania powierzchni. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Kitowanie bali

Kitowanie bali DREWNIANE DOMY WYMAGAJĄ ODPOWIEDNIEGO USZCZELNIENIA. KITOWANIE BALI TO NAJSKUTECZNIEJSZA METODA ZMNIEJSZENIA PRZEWIEWÓW I UTRATY CIEPŁA, A TYM SAMYM OGRANICZENIA KOSZTÓW ZA OGRZEWANIE DOMU.

Domy drewniane, w szczególności te wykonane z płazów lub bali wymagają uszczelnienia w miejscu ich łączenia. Prawidłowe uszczelnienie tych połączeń przy pomocy specjalnego sznura dylatacyjnego i odpowiedniego kitu zagwarantuje znaczące zmniejszenie utraty ciepła przez szczeliny i całkowicie zniweluje zjawisko przewiewu. Tak wykonane uszczelnienie przełoży się na poprawę warunków termoizolacyjnych w drewnianym budynku czego finalnym efektem będą niższy koszty za ogrzewanie. Kolejną zaletą kitowania jest pozbycie się wszystkich większych szczelin i pęknięć w balach/płazach, które stanowią idealne miejsce siedliska owadów. Miejsca te są często również punktem gromadzenia się nadmiernej wilgoci w drewnie. Kitowanie sprawdza się również w uszczelnianiu szczelin wokół okien i drzwi. Kit można także aplikować na przejściach między drewnem i betonem. Wszystko to sprawia, że kitowanie staje się najlepszą alternatywą dla ocieplania ścian budynku, których zastosowanie zabierze naturalny wizerunek i urok bali. Kitowanie bali
i płazów można wykonać również wewnątrz domu.

Kitowanie bali

Jakie właściwości posiada kit do uszczelniania drewna?

Stosowane przez nas kity dostępne są w różnych odcieniach, co pozwala dobrać uszczelniacz do koloru elewacji. Co więcej, po całkowitym wyschnięciu kitu może on być przemalowany na dowolny kolor. Po około 2-4 tygodniach od nałożenia w zależności od warunków pogodowych kit osiąga swoje pełne właściwości plastyczne, zachowując stałą giętkość niezależnie od temperatury i wilgotności. Kity do drewna cechuje długa żywotność i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym ujemne temperatury oraz oddziaływanie promieniowania UV. Dodatkowo kity do drewna niepodatne są na działanie grzybów, pleśni i owadów.

Kitowanie bali
Kitowanie bali
Kitowanie bali
Kitowanie bali

W jaki sposób aplikuje się uszczelniacz do drewna?

Kit uszczelniający aplikuje się przy pomocy pistoletu mechanicznego, dokładnie wypełniając wszystkie łączenia. Większe szczeliny i pęknięcia uszczelnia się przy pomocy specjalnego sznura dylatacyjnego, który następnie uzupełniany jest kitem. Do rozprowadzenia i wstępnego wygładzenia uszczelniacza stosuje się specjalne szpatułki z zaokrąglonymi krańcami. Etap ten wykonywany jest „na mokro”, co uniemożliwia powstania mikropęknięć będących efektem zbyt szybkiego odparowania wody z masy uszczelniającej. Do finalnego wygładzenia kitu stosuje się pędzelki gąbkowe. Kitowanie bali zewnętrznych najlepiej wykonywać w bezdeszczową i bezsłoneczną pogodę. Uszczelnienia wewnątrz domu można wykonać niezależnie od warunków panujących na dworze.

Z naszej strony oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich środków zabezpieczających i uszczelniających stricte dla Twojego drewnianego domu.

Gwarantujemy profesjonalne uszczelnienie każdego drewnianego domu. Cały proces kitowania trwa kilka dni. W przypadku renowacji i uszczelniania drewnianych zabytków współpracujemy z konserwatorem zabytków.

ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I POSTAW NA SPRAWDZONĄ EKIPĘ!

KMI Pro System – Twój Partner w renowacji domów drewnianych

Naszą specjalnością jest sodowanie i piaskowanie niskociśnieniowe drewnianych domów, karczm, kościołów i wszystkich innych obiektów z drewna. Przeprowadzamy kompleksową renowację- od oczyszczania po impregnację. Wykonujemy również renowacje drewnianych tarasów i framug/ram okiennych. Specjaliści od renowacji drewna to my!

 

Jeśli zamierzasz przeprowadzić renowację domu z bali, drewnianej elewacji, tarasu czy jakiegokolwiek obiektu drewnianego, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz do nas, a my udzielimy profesjonalnej porady i przygotujemy darmową wycenę. Chcesz sprawdzić skuteczność naszej usługi? Przyjedziemy wykonać próbę oczyszczania.

Wycena

Prześlij nam zapytanie wraz ze zdjęciem i lokalizacją.
Bezpłatną wycenę otrzymasz w ciągu 24h.
Zapewniamy szybki termin realizacji!
Działamy na terenie całej Polski i Europy.