Kitowanie domu z bali, kitowanie bali drewnianych

Kitowanie bali DREWNIANE DOMY WYMAGAJĄ ODPOWIEDNIEGO USZCZELNIENIA. KITOWANIE BALI TO NAJSKUTECZNIEJSZA METODA ZMNIEJSZENIA PRZEWIEWÓW I UTRATY CIEPŁA, A TYM SAMYM OGRANICZENIA KOSZTÓW ZA OGRZEWANIE DOMU.

Domy drewniane, w szczególności te wykonane z płazów lub bali wymagają uszczelnienia w miejscu ich łączenia. Prawidłowe uszczelnienie tych połączeń przy pomocy specjalnego sznura dylatacyjnego i odpowiedniego kitu zagwarantuje znaczące zmniejszenie utraty ciepła przez szczeliny i całkowicie zniweluje zjawisko przewiewu. Tak wykonane uszczelnienie przełoży się na poprawę warunków termoizolacyjnych w drewnianym budynku czego finalnym efektem będą niższy koszty za ogrzewanie. Kolejną zaletą kitowania jest pozbycie się wszystkich większych szczelin i pęknięć w balach/płazach, które stanowią idealne miejsce siedliska owadów. Miejsca te są często również punktem gromadzenia się nadmiernej wilgoci w drewnie. Kitowanie sprawdza się również w uszczelnianiu szczelin wokół okien i drzwi. Kit można także aplikować na przejściach między drewnem i betonem. Wszystko to sprawia, że kitowanie staje się najlepszą alternatywą dla ocieplania ścian budynku, których zastosowanie zabierze naturalny wizerunek i urok bali. Kitowanie bali
i płazów można wykonać również wewnątrz domu.

Kitowanie bali

Jakie właściwości posiada kit do uszczelniania drewna?

Stosowane przez nas kity dostępne są w różnych odcieniach, co pozwala dobrać uszczelniacz do koloru elewacji. Co więcej, po całkowitym wyschnięciu kitu może on być przemalowany na dowolny kolor. Po około 2-4 tygodniach od nałożenia w zależności od warunków pogodowych kit osiąga swoje pełne właściwości plastyczne, zachowując stałą giętkość niezależnie od temperatury i wilgotności. Kity do drewna cechuje długa żywotność i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym ujemne temperatury oraz oddziaływanie promieniowania UV. Dodatkowo kity do drewna niepodatne są na działanie grzybów, pleśni i owadów.

Kitowanie bali
Kitowanie bali
Kitowanie bali
Kitowanie bali

W jaki sposób aplikuje się uszczelniacz do drewna?

Kit uszczelniający aplikuje się przy pomocy pistoletu mechanicznego, dokładnie wypełniając wszystkie łączenia. Większe szczeliny i pęknięcia uszczelnia się przy pomocy specjalnego sznura dylatacyjnego, który następnie uzupełniany jest kitem. Do rozprowadzenia i wstępnego wygładzenia uszczelniacza stosuje się specjalne szpatułki z zaokrąglonymi krańcami. Etap ten wykonywany jest „na mokro”, co uniemożliwia powstania mikropęknięć będących efektem zbyt szybkiego odparowania wody z masy uszczelniającej. Do finalnego wygładzenia kitu stosuje się pędzelki gąbkowe. Kitowanie bali zewnętrznych najlepiej wykonywać w bezdeszczową i bezsłoneczną pogodę. Uszczelnienia wewnątrz domu można wykonać niezależnie od warunków panujących na dworze.

Z naszej strony oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich środków zabezpieczających i uszczelniających stricte dla Twojego drewnianego domu.

Gwarantujemy profesjonalne uszczelnienie każdego drewnianego domu. Cały proces kitowania trwa kilka dni. W przypadku renowacji i uszczelniania drewnianych zabytków współpracujemy z konserwatorem zabytków.

ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I POSTAW NA SPRAWDZONĄ EKIPĘ!

KMI Pro System- Twój Partner w renowacji domów drewnianych

Naszą specjalnością jest sodowanie, piaskowanie niskociśnieniowe, szlifowanie i mycie drewnianych domów, karczm, kościołów oraz wszystkich innych obiektów z drewna. Przeprowadzamy kompleksową renowację- od oczyszczania po impregnację i malowanie. Wykonujemy również renowacje drewnianych tarasów i stolarki okiennej. Specjaliści od renowacji drewna to my!

Jeśli zamierzasz przeprowadzić renowację domu z bali, drewnianej elewacji, tarasu czy jakiegokolwiek obiektu drewnianego, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz do nas, a my udzielimy profesjonalnej porady i przygotujemy darmową wycenę. Chcesz sprawdzić skuteczność naszych usług oraz nasze doświadczenie? Przyjedziemy wykonać próbę oczyszczania Twojego domu.

Wycena

Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.
Do zapytania dołącz zdjęcia budynku z każdej jego strony.
Jeśli dysponujesz projektem domu, dołącz do zapytania rzuty elewacji z wymiarami.
Podaj lokalizację i zostaw swój numer telefonu w razie dodatkowych pytań.
Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak będziemy mogli.
Zapewniamy szybki termin realizacji!
Działamy na terenie całej Polski i Europy.