Realizacje

Drewniany dom w stylu amerykańskim

Drewniany dom w stylu amerykańskim

Pani Mariola, Właścicielka tego dostojnego domu wykonanego w technologii drewna klejonego zleciła nam odświeżenie drewnianej elewacji. Powłoka ochronno-dekoracyjna, w szczególności na stronie południowej elewacji była w znacznej części „wypalona” i wyblakła od słońca, z kolei, na pozostałych fragmentach elewacji domu dostrzec można było lokalne ogniska biokorozji drewna oraz liczne przebarwienia. Jako metodę oczyszczania wybrano piaskowanie drewna z wykorzystaniem granulatu szklanego. Z kolei, przy impregnacji i malowaniu wykorzystano bezpowietrzny natrysk hydrodynamiczny, który gwarantuje najwyższą jakość wymalowania. Jednym z wyzwań tej realizacji była górna kondygnacja domu, która wymagała konieczności pracy bezpośrednio na dachu. 

Dom z bali na wsi

Dom z bali na wsi

Właściciele tego pięknego domu zawsze marzyli o domu z bali na wsi. Dom wykonany z tzw. „półbali” w połączeniu z klasycznym mszeniem. Renowacji poddany został cały dom, łącznie z tarasem, balkonami oraz sąsiadującym garażem. Mocno zszarzałe drewno, przebarwienia i miejscowe kolonie grzybów zostały usunięte metodą piaskowania niskociśnieniowego w połączeniu z granulatem szklanym. Jednym z wyzwań podczas tej realizacji było samo mszenie/uszczelnienie domu. Czyszczenie kilkuletniej, nieraz nadmiernie zużytej „wełnionki” wymaga od operatora doświadczenia i precyzji. Przy impregnacji wykorzystano metodę bezpowietrznego natrysku hydrodynamicznego. Taras i balkony zostały ręcznie zabezpieczone olejem. Pozdrawiamy serdecznie Właścicieli.

Domek letniskowy w lesie

Domek letniskowy w lesie

Kto nie marzy o weekendowym wypoczynku w drewnianym domku letniskowym w środku lasu, z dala od zgiełku miasta? Środowisko leśne sprzyja rozwojowi biokorozji drewnianej elewacji. W przypadku tego drewnianego domku letniskowego znaczna jego część elewacji pokryta była grzybem, który łącznie ze starymi warstwami lakieru całkowicie usunięty został metodą piaskowania niskociśnieniowego. Drewniana elewacja domku została odpowiednio zaimpregnowana przeciwko biokorozji oraz mikroorganizmom, jak również zabezpieczona przeciwko promieniowaniu UV i wilgoci. Na etapie impregnacji i malowania wykorzystano najlepszą dostępną technikę aplikacji produktów do ochrony i dekoracji drewna- bezpowietrzny natrysk hydrodynamiczny.

Domek letniskowy w górach

Domek letniskowy w górach

Domek letniskowy w górach to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku o każdej porze roku. Drewniana elewacja tego domku zabezpieczona była lakierobejcą, która w znacznej części była złuszczona i spękana od słońca, gdyż domek ten zlokalizowany jest niemal na samym szczycie góry. Na elewacji występowały również lokalnie kolonie grzybów, które łącznie z łuszczącą się powłoką lakierobejcy usunięte zostały metodą sodowania. Sodowanie drewna okazało się bardzo skuteczną metodą oczyszczania pomimo kilku warstw trudno usuwalnej lakierobejcy. Do aplikacji produktów do ochrony i dekoracji drewna wykorzystano bezpowietrzny natrysk hydrodynamiczny. Największym wyzwaniem tej realizacji okazał się sam dojazd do posesji z całym naszym sprzętem.

Klasyczna Brda w nowej odsłonie

Klasyczna Brda w nowej odsłonie

Pani Joanna, Właścicielka tej klasycznej Brdy marzyła o wypoczynkowym domku letniskowym w lesie, w którym będzie mogła wspólnie z rodziną odpocząć od zgiełku Warszawy. W tym przypadku domek poddany został kompleksowej renowacji. Prace rozpoczęto od oczyszczenia (piaskowanie drewna) elewacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, które następnie zostały odpowiednio zabezpieczone przeciwko biokorozji drewna, jak również przeciwko degradacyjnym czynnikom atmosferycznym- promieniowanie UV i wilgoć. Oczyszczeniu (hydropiaskowanie) poddany został również kamienny fundament, który w znacznej części pokryty był mchem i brązowym nalotem. By uniknąć zarastania kamienia w przyszłości Właścicielka zdecydowała się również na jego impregnację i zabezpieczenie.

Wypoczynkowy domek z bali w lesie

Wypoczynkowy domek z bali w lesie

Las to idealne miejsce na budowę drewnianego domku wypoczynkowego. W tym przypadku kompleksowej renowacji poddany został domek letniskowy wykonany ze świerkowych bali toczonych. W pierwszej kolejności pracę rozpoczęto od zabezpieczenia szyb i okien, gdyż renowacji poddana została również stolarka okienna i drzwiowa, która od strony południowej była w bardzo słabym stanie technicznym. Częściowo złuszczona i wyblakła powłoka zabezpieczająca została usunięta łącznie z odpryskującym lakierem na framugach okiennych metodą piaskowania niskociśnieniowego. W tym konkretnym przypadku piaskowanie drewna okazało się całkowicie nieinwazyjną metodą oczyszczania, nawet w przypadku usuwania lakieru z framug okiennych.

Dom z drewna na obrzeżach miasta

Dom z drewna na obrzeżach miasta

Dom z drewna to interesująca alternatywa dla klasycznego budownictwa. Właściciele tego domu mierzyli się z problemem zużytej powłoki ochronnej, która niemal na całej powierzchni domu była wyblakła i złuszczona. Na elewacji powszechnie występował także grzyb i sinizna. Najskuteczniejszą metodą oczyszczania drewnianej elewacji w tym przypadku okazało się piaskowanie drewna realizowane przy użyciu wyselekcjonowanego granulatu szklanego. Renowacji poddano również taras oraz balkon, które ręcznie zabezpieczono olejem, z kolei, do impregnacji i malowania elewacji wykorzystano agregat hydrodynamiczny. Jednym z wyzwań tej realizacji były boczne lukarny, które pozwoliły skutecznie przetestować nasze specjalistyczne rusztowanie przeznaczone do takich zadań.

Parterowy dom z drewnianą deską elewacyjną

Parterowy dom z drewnianą deską elewacyjną

Przesympatyczna Właścicielka tego pięknego domu mierzyła się z problemem licznych i stosunkowo dużych przebarwień na desce elewacyjnej. W tej konkretnej realizacji dobrze dostrzec można było wpływ pobliskiego lasu, który skutecznie przysłaniał dom stwarzając tym samym dogodne warunki do rozwoju grzybów i pozostałych mikroorganizmów. Ozdobną deskę elewacyjną oczyściliśmy metodą piaskowania przy minimalnym ciśnieniu roboczym urządzenia. Piaskowanie drewna okazało się najskuteczniejszą metodą w usuwaniu wtrąceń biokorozji drewna. Do ochrony i dekoracji drewnianej elewacji zastosowane zostały wysoko zaawansowane, głęboko penetrujące impregnaty, które gwarantują wieloletnią, skuteczną blokadę przed mikroorganizmami i warunkami atmosferycznymi.

Drewniana chata Koła Łowieckiego

Drewniana chata Koła Łowieckiego

Jedno z kół łowieckich w województwie dolnośląskim w swoim drewnianym budynku gospodarczym miało duży problem z nadmiernie łuszczącą się powłoką ognioochronną na elewacji. Kilkuletnia warstwa ochronna nie sprostała promieniowaniu słonecznemu, które skutecznie i trwale przyczyniło się do spękania powłoki, pod którą prężnie rozwijała się sinizna. Jako metodę usunięcia starej warstwy farby ognioochronnej, łącznie z sinizną, wybrano niskociśnieniowe piaskowanie drewna, które sprawdziło się nad wyraz skutecznie. Drewniany budynek Koła Łowieckiego zabezpieczono nowocześniejszym systemem do ochrony drewna przed ogniem, jak również przed degradacyjnymi czynnikami atmosferycznymi, z których dominującym jest promieniowanie UV oraz wilgoć.

Drewniany dom na wsi

Drewniany dom na wsi

Pani Katarzyna, Właścicielka tego ładnego domu z drewna powierzyła nam swój drewniany dom i budynek gospodarczy do całkowitej renowacji, zaczynając od stolarki okiennej i drzwiowej, kończąc na elewacji i desce tarasowej na balkonie. Powłoka zabezpieczająca drewnianą elewację była w bardzo słabej kondycji, gdzieniegdzie niemal całkowicie „wypalona” przez słońce.  Wszechobecnym był również grzyb, który skutecznie rozwinął się na całej elewacji, co dostrzec Państwo mogą na zdjęciach z realizacji. Piaskowanie drewna okazało się całkowicie nieinwazyjną metodą oczyszczania domu. Z kolei, złuszczony lakier na stolarce okiennej usunięto metodą szlifowania, a następnie zabezpieczono trwałą emalią. Do aplikacji impregnatów wykorzystano agregat hydrodynamiczny. 

Drewniany dom w górach

Drewniany dom w górach

Dom z drewna wymaga od Właścicieli więcej poświęcenia i pracy w porównaniu do klasycznego, murowanego budownictwa. Ten urokliwy dom z drewna to bardzo ciekawa konstrukcja, częściowo oparta na starym budynku. Właściciel tego domu z początku sam próbował usunąć złuszczoną powłokę, jednak skala problemu skierowała go bezpośrednio do nas. Piaskowanie drewna okazało się najskuteczniejszą metodą usuwania starej powłoki ochronno-dekoracyjnej. Renowacji poddane zostały również tarasy, które oczyszczono metodą sodowania, a następnie ręcznie zabezpieczono olejem. Z kolei, do impregnacji i malowania drewnianej elewacji wykorzystano metodę bezpowietrznego natrysku hydrodynamicznego, który gwarantuje najwyższą jakość wymalowania.

Parterowy dom drewniany w mieście

Parterowy dom drewniany w mieście

Przesympatyczni Właściciele tego domu zdecydowali się na jego budowę w technologii szkieletowej z wykończeniem elewacji w drewnie. Coraz popularniejsza metoda budowania z roku na rok ma więcej zwolenników jak przeciwników, co z założenia jest słuszne. Po wybudowaniu domu jego lokatorzy  własnoręcznie zajęli się jego impregnacją wykorzystując do tego celu „marketowe” produkty, które szybko poddały się degradacyjnym czynnikom atmosferycznym (promieniowanie UV i wilgoć). Stara powłoka usunięta została metodą piaskowania niskociśnieniowego. Piaskowanie drewna realizowane było przy ciśnieniu roboczym na poziomie około 2bar, okazując się tym samym całkowicie bezpieczną i nieinwazyjną metodą oczyszczania drewna, także tego miękkiego jak sosna czy świerk.

Dom z płaza na wsi

Dom z płaza na wsi

Pan Marcin, Właściciel tego pięknego domu powierzył nam renowację swojego domu z drewna. Na elewacji lokalnie występowały kolonie grzybów, a powłoka dekoracyjna na stronie południowej była nieznacznie wyblakła i „wypalona”. Oczyszczanie drewna realizowane było metodą piaskowania niskociśnieniowego. Na etapie impregnacji i malowania wykorzystano wysoko zaawansowane, głęboko penetrujące impregnaty, które gwarantują najwyższą odporność na biokorozję oraz degradacyjne czynniki atmosferyczne. Jednym z wyzwań tej realizacji była wysoko ulokowana lukarna dachowa, która pozwoliła skutecznie przetestować nasze specjalistyczne rusztowanie przeznaczone do takich zadań. Prace zlecone zawierały również demontaż starych desek na balkonie oraz poręczy.

Parterowy dom drewniany na przedmieściach

Parterowy dom drewniany na przedmieściach

Pan Robert, Właściciel tego drewnianego domu szukał skutecznej metody do usunięcia starej powłoki zabezpieczającej, która niemal na całej elewacji była wyblakła i częściowo „wypalona”. Co więcej, lokalnie pojawił się również grzyb. W tym przypadku deski elewacyjne zabezpieczono wiele lat temu farbą olejną, która sama w sobie jest trudna do usunięcia, ponieważ częściowo wnika ona w głąb struktury drewna, a w trakcie oczyszczania ma tendencje odchodzić z jego cząstkami. Wymusza to pracę na najniższym możliwym ciśnieniu roboczym, co znacznie wydłuża czas realizacji, ale przekłada się na znikomą zmianę struktury drewna. W takich zleceniach oprócz samego sprzętu kluczowym czynnikiem jest samo doświadczenie, które pozwala na nieinwazyjne piaskowanie drewna.

Stare drewniane chaty

Stare drewniane chaty

Kompleksowy remont starej drewnianej chaty wydaje się być dobrą alternatywą dla wysokich cen nowego budownictwa. Z roku na rok dostrzegamy coraz większe zainteresowanie tematem renowacji starych domów, które często sprzedawane są w cenie działki, nieraz bardzo atrakcyjnej, zarówno lokalizacyjnie jak i cenowo. Jeśli drewno konstrukcyjne jest „zdrowe”, nie ma w nim szkodników i nie jest spróchniałe taki dom bez większych problemów można poddać renowacji i w ciekawy sposób wykończyć go na zewnątrz, jak w i jego wnętrzu. Z reguły, oczyszczanie takich domów realizowane jest metodą sodowania lub piaskowania. Często klienci decydują się również na uszczelnianie takich domów. Odradzamy zakupu domów, które zabezpieczone były substancjami ropopochodnymi.

Sodowanie 200 letnich ornamentów kościelnych

Sodowanie 200 letnich ornamentów kościelnych

Oprócz samych domów, karczm i kościołów renowacji poddajemy także przeróżne drewniane zabytki, w tym przypadku mieliśmy okazję usunąć pozostałości złotka i gipsowego gruntu z 200 letnich ornamentów kościelnych. Sodowanie drewna perfekcyjnie sprawdza się w takich precyzyjnych pracach, ponieważ sodowanie jest całkowicie nieinwazyjną i bezpieczną metodą oczyszczania drewna. W naszym portfolio są również realizacje renowacji drewnianych rzeźb, które poddano najpierw sodowaniu, a następnie impregnacji i dekoracji wysoko zaawansowanymi, głęboko penetrującymi produktami do ochrony drewna. Sodowanie zabytków często bywa łączone w parze ze szlifowaniem, którego celem jest nadanie całkowitej gładkości nieraz nad wyraz zmęczonego drewna.

ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I POSTAW NA SPRAWDZONĄ EKIPĘ!

KMI Pro System- Twój Partner w renowacji domów drewnianych

Naszą specjalnością jest sodowanie, piaskowanie niskociśnieniowe, szlifowanie i mycie drewnianych domów, karczm, kościołów oraz wszystkich innych obiektów z drewna. Przeprowadzamy kompleksową renowację- od oczyszczania po impregnację i malowanie. Wykonujemy również renowacje drewnianych tarasów i stolarki okiennej. Specjaliści od renowacji drewna to my!

Jeśli zamierzasz przeprowadzić renowację domu z bali, drewnianej elewacji, tarasu czy jakiegokolwiek obiektu drewnianego, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz do nas, a my udzielimy profesjonalnej porady i przygotujemy darmową wycenę. Chcesz sprawdzić skuteczność naszych usług oraz nasze doświadczenie? Przyjedziemy wykonać próbę oczyszczania Twojego domu.

Wycena

Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.
Do zapytania dołącz zdjęcia budynku z każdej jego strony.
Jeśli dysponujesz projektem domu, dołącz do zapytania rzuty elewacji z wymiarami.
Podaj lokalizację i zostaw swój numer telefonu w razie dodatkowych pytań.
Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak będziemy mogli.
Zapewniamy szybki termin realizacji!
Działamy na terenie całej Polski i Europy.