Mycie drewnianych domów

NISKOCIŚNIENIOWE MYCIE CIEPŁĄ WODĄ PERFEKCYJNIE SPRAWDZA SIĘ W PRACACH KONSERWACYJNO-PIELĘGNACYJNYCH DREWNIANEJ ELEWACJI

Niskociśnieniowe mycie ciepłą wodą w połączeniu ze specjalistyczną chemią dedykowaną myciu drewnianych domów i elewacji jest najlepszą dostępną metodą w konserwacji i pielęgnacji drewnianej elewacji. Jeżeli Twój dom poddawany był już renowacji, bądź jest świeżo wybudowany, Wykonawca poinformował Cię jak dbać o drewno i jak często należy wykonywać okresową konserwację dla zmaksymalizowania wytrzymałości powłoki ochronno-dekoracyjnej. Z reguły, niezależnie od lokalizacji, technologii wykonania, wykorzystanego drewna konstrukcyjnego i jakości użytych produktów do impregnacji i malowania domu, raz w roku należy dokładnie zapoznać się ze stanem technicznym elewacji. Jeżeli dom wygląda na brudny, są na nim widoczne gołym okiem zacieki i przebarwienia należy taki dom umyć, mając przy tym na uwadze kilka ważnych aspektów. Mycie drewnianych domów i elewacji oprócz samego doświadczenia wymaga zastosowania profesjonalnych myjek ciepłowodnych z możliwością regulacji ciśnienia roboczego wody. Mycie ciepłą wodą jest znacznie bardziej efektywne niż zimną. Co więcej, ciepła woda potęguje usuwanie naturalnych zabrudzeń i zacieków łącznie z wtrąceniami mikroorganizmów tj. grzyby, porosty, algi czy mchy, stąd nie jest wymagane wysokie ciśnienie robocze, z którym wiąże się uszkodzenie powłoki zabezpieczającej oraz potencjalnie również samego drewna konstrukcyjnego. Domy z drewna należy myć przy użyciu dedykowanych produktów stricte przeznaczonych do mycia drewnianych elewacji, przestrzegając przy tym wszystkie zalecenia producenta. Zbyt duże stężenie chemii nie poprawi skuteczności usuwania zabrudzeń, a przyczynić się może między innymi do szybszego zużycia powłoki oraz wystąpienia lokalnych przebarwień. W przypadku myjek ciepłowodnych należy również zdać się na doświadczenie w doborze temperatury roboczej wody do zabrudzenia, zastosowanej powłoki ochronno-dekoracyjnej oraz stopnia jej zużycia.

Przed podjęciem dalszych prac konserwacyjnych umytą drewnianą elewację należy zostawić na kilka dni do całkowitego przeschnięcia. Tak odtłuszczony i wolny od brudu oraz wtrąceń mikroorganizmów dom z drewna jest gotowy do nałożenia nowej powłoki zabezpieczającej, bez konieczności przeszlifowania elewacji w przypadku aplikacji produktów penetrujących/wnikających w strukturę drewna. W przypadku produktów nawierzchniowych niezbędnym będzie przeszlifowanie całej elewacji, w celu zmaksymalizowania siły kontaktu obu powłok (stara-nowa).

ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I POSTAW NA SPRAWDZONĄ EKIPĘ!

KMI Pro System- Twój Partner w renowacji domów drewnianych

Naszą specjalnością jest sodowanie, piaskowanie niskociśnieniowe, szlifowanie i mycie drewnianych domów, karczm, kościołów oraz wszystkich innych obiektów z drewna. Przeprowadzamy kompleksową renowację- od oczyszczania po impregnację i malowanie. Wykonujemy również renowacje drewnianych tarasów i stolarki okiennej. Specjaliści od renowacji drewna to my!

Jeśli zamierzasz przeprowadzić renowację domu z bali, drewnianej elewacji, tarasu czy jakiegokolwiek obiektu drewnianego, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz do nas, a my udzielimy profesjonalnej porady i przygotujemy darmową wycenę. Chcesz sprawdzić skuteczność naszych usług oraz nasze doświadczenie? Przyjedziemy wykonać próbę oczyszczania Twojego domu.

Wycena

Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.
Do zapytania dołącz zdjęcia budynku z każdej jego strony.
Jeśli dysponujesz projektem domu, dołącz do zapytania rzuty elewacji z wymiarami.
Podaj lokalizację i zostaw swój numer telefonu w razie dodatkowych pytań.
Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak będziemy mogli.
Zapewniamy szybki termin realizacji!
Działamy na terenie całej Polski i Europy.