Szlifowanie drewna i drewnianych elewacji

SZLIFOWANIE DREWNIANYCH DOMÓW I ELEWACJI TO PROSTA I SKUTECZNA METODA OCZYSZCZANIA. PRZYGOTOWUJE DREWNO DO IMPREGNACJI I MALOWANIA NADAJĄC MU RÓWNOMIERNĄ I GŁADKĄ STRUKTURĘ

Szlifowanie to prosta i stosunkowa skuteczna metoda oczyszczania drewnianych domów i elewacji, zarówno ze starych powłok zabezpieczających, jak i głębszych wtrąceń biokorozji. Dobrze wykonane pozostawi elewację równomierną i gładką, jakkolwiek brak doświadczenia w połączeniu z nieodpowiednio dobranym sprzętem i gradacją papieru ściernego może skończyć się widocznymi nierównościami i wyżłobieniami na strukturze drewna, co finalnie może mieć wpływ na wygląd i estetykę domu. W celu usunięcia pozostałości kory oraz uzyskania perfekcyjnego wykończenia drewna, powszechnym jest szlifowanie całej elewacji zewnętrznej, jak również wewnętrznych ścian, także w przypadku nowo wybudowanych domów z bali. Z drugiej strony, szlifowanie bywa często łączone w parze z piaskowaniem niskociśnieniowym miękkiego i leciwego drewna konstrukcyjnego domu lub w przypadku oczyszczania starych i trudno usuwalnych farb olejnych. Przeszlifowanie takiej drewnianej elewacji umożliwi przywrócić jej równomierną i gładką strukturę. Szlifowanie znajduje także zastosowanie w przypadku niewielkich prac konserwacyjno-pielęgnacyjnych przy drewnianym domu, a także w kwestii odświeżenia koloru elewacji, gdzie przeszlifowanie starej powłoki zabezpieczającej wydaje się być niezbędne dla zwiększenia wytrzymałości i siły kontaktu obu powłok (stara-nowa).

W jakich sytuacjach bardziej sprawdzi się piaskowanie/sodowanie od szlifowania?

Podstawową różnicą w kwestii renowacji drewnianego domu i elewacji wykonaną metodą szlifowania a porównywaną tu obróbką strumieniowo-ścierną tj. piaskowanie niskociśnieniowe i sodowanie jest przede wszystkim czas realizacji. W przypadku piaskowania lub sodowania kompleksowa renowacja domu z drewna trwa z reguły do 7 dni, wliczając w to pełne zabezpieczenie domu oraz hydrodynamiczną impregnację i malowanie. Z kolei, w przypadku szlifowania czas ten wydłużyć się może nawet trzykrotnie. Równolegle z tym, należy mieć na uwadze możliwość zmiany warunków atmosferycznych w czasie, co wydłużyć jeszcze może okres trwania renowacji. Czasochłonność tej metody renowacji drewnianej elewacji w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do wyższej ceny usługi w porównaniu do piaskowania niskociśnieniowego. Należy w tym miejscu jeszcze zaznaczyć, że charakterystyka procesu szlifowania nie pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca i zakamarki, których w przypadku drewnianych domów jest wiele. Podsumowując, szlifowanie sprawdza się przede wszystkim w renowacji wnętrz drewnianych domów, z kolei na zewnątrz zastosowanie tej metody dominuje w mniejszych pracach konserwacyjno-pielęgnacyjnych. Niemniej jednak, szlifowanie znajduje również zastosowanie przy większych elewacjach i bardziej skomplikowanych realizacjach.

ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I POSTAW NA SPRAWDZONĄ EKIPĘ!

KMI Pro System- Twój Partner w renowacji domów drewnianych

Naszą specjalnością jest sodowanie, piaskowanie niskociśnieniowe, szlifowanie i mycie drewnianych domów, karczm, kościołów oraz wszystkich innych obiektów z drewna. Przeprowadzamy kompleksową renowację- od oczyszczania po impregnację i malowanie. Wykonujemy również renowacje drewnianych tarasów i stolarki okiennej. Specjaliści od renowacji drewna to my!

Jeśli zamierzasz przeprowadzić renowację domu z bali, drewnianej elewacji, tarasu czy jakiegokolwiek obiektu drewnianego, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz do nas, a my udzielimy profesjonalnej porady i przygotujemy darmową wycenę. Chcesz sprawdzić skuteczność naszych usług oraz nasze doświadczenie? Przyjedziemy wykonać próbę oczyszczania Twojego domu.

Wycena

Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.
Do zapytania dołącz zdjęcia budynku z każdej jego strony.
Jeśli dysponujesz projektem domu, dołącz do zapytania rzuty elewacji z wymiarami.
Podaj lokalizację i zostaw swój numer telefonu w razie dodatkowych pytań.
Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak będziemy mogli.
Zapewniamy szybki termin realizacji!
Działamy na terenie całej Polski i Europy.