Piaskowanie drewna i drewnianych elewacji

Piaskowanie PIASKOWANIE NISKOCIŚNIENIOWE TO NAJPOPULARNIEJSZA METODA OCZYSZCZANIA DREWNIANYCH DOMÓW I KARCZM
PIASKUJEMY M. IN. DOMY DREWNIANE, KARCZMY, KOŚCIOŁY, DOMKI LETNISKOWE I WSZYSTKIE INNE OBIEKTY DREWNIANE

W przypadku gdy warstwa powłoki zabezpieczającej drewnianą elewację ulega zużyciu (łuszczy się, odpryskuje, bądź jest wyblakła od słońca) lub pojawiły się widoczne gołym okiem charakterystyczne czarne plamki świadczące o rozwoju sinic i innych grzybów niezbędne jest oczyszczenie takiej powierzchni metodą sodowania lub piaskowania niskociśnieniowego. Metody te w porównaniu do wysokociśnieniowego mycia pozwalają całkowicie usunąć stare powłoki (impregnatu, farby, oleju, lakieru, lazury czy bejcy) łącznie z nalotem mchów, grzybów i pozostałych zabrudzeń. Sodowanie i piaskowanie niskociśnieniowe są znacznie skuteczniejsze i nie powodują rozkwitu grzybów, co często ma miejsce w przypadku szorowania i mycia drewna. Sodowanie i piaskowanie stanowią lepszą i szybszą alternatywę dla metody szlifowania, która ze względu na swoją charakterystykę nie pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Po sodowaniu i piaskowaniu drewniana elewacja jest idealnie przygotowana do impregnacji i malowania.

Piaskowanie

Dlaczego piaskowanie niskociśnieniowe jest najczęściej wybieraną metodą oczyszczania domów drewnianych?

Głównym powodem dla których to piaskowanie jest najczęściej wybieraną metodą stosowaną przy oczyszczaniu drewnianych elewacji są względy ekonomiczne, a także nieznaczna lub z reguły całkowita nieinwazyjność dla drewna. Zaawansowane urządzenia do oczyszczania pozwalające na stabilną pracę przy ciśnieniu roboczym w zakresie od 1,5 do 2,5 bar, w połączeniu z odpowiednią techniką oraz doświadczeniem operatora umożliwiają zachowanie pierwotnej struktury drewna bez jakichkolwiek uszkodzeń. W piaskowaniu drewna kluczową rolę odgrywa też sam piasek, który jest specjalnie przesiewany do najdrobniejszej frakcji w zakresie od 0 do 0,3 mm tak by jego energia kinetyczna przy „uderzeniu” w drewnianą elewacje była możliwie jak najmniejsza.

Piaskowanie

Czy piaskowanie niskociśnieniowe jest bezpieczne dla drewnianych elewacji?

Jak najbardziej TAK. Doświadczenie operatora, odpowiednia technika pracy i zaawansowany sprzęt są gwarancją bezpieczeństwa podczas oczyszczania drewnianego domu. Wspomniane wszystkie powyżej aspekty sprawiają, że najdelikatniejsze elementy elewacji, takie jak uszczelnienia pomiędzy balami/płazami potocznie nazywane warkoczami, mszeniem lub wełnionką są bezpieczne i nie zostaną uszkodzone, co wielokrotnie potwierdziliśmy w trakcie naszych realizacji. Należy jednak wiedzieć, że piaskowanie może spowodować nieznaczną zmianę profilu drewna, a sam proces oczyszczania ze względu na parametry pracy jest powolniejszy w porównaniu do sodowania. Poprzez zmianę profilu drewna należy rozumieć minimalne wyżłobienie powierzchni drewna- w dotyku powierzchnia będzie delikatnie chropowata, a nie idealnie gładka jak po szlifowaniu. Wspomniany wyżej proces żłobienia może, ale nie musi wystąpić- bezpośrednio uzależniony jest on od gatunku drewna, jego twardości oraz rodzaju powłoki zabezpieczającej. Z naszego doświadczenia w renowacji drewnianych elewacji możemy śmiało powiedzieć, że piaskowanie niskociśnieniowe jest skuteczną i bezpieczną metodą oczyszczania drewna, która idealnie przygotowuje je do przyjęcia impregnatu.

Poniżej zaprezentowano nasz poglądowy film przedstawiający niskociśnieniowe piaskowanie drewna.

ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I POSTAW NA SPRAWDZONĄ EKIPĘ!

KMI Pro System- Twój Partner w renowacji domów drewnianych

Naszą specjalnością jest sodowanie, piaskowanie niskociśnieniowe, szlifowanie i mycie drewnianych domów, karczm, kościołów oraz wszystkich innych obiektów z drewna. Przeprowadzamy kompleksową renowację- od oczyszczania po impregnację i malowanie. Wykonujemy również renowacje drewnianych tarasów i stolarki okiennej. Specjaliści od renowacji drewna to my!

Jeśli zamierzasz przeprowadzić renowację domu z bali, drewnianej elewacji, tarasu czy jakiegokolwiek obiektu drewnianego, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz do nas, a my udzielimy profesjonalnej porady i przygotujemy darmową wycenę. Chcesz sprawdzić skuteczność naszych usług oraz nasze doświadczenie? Przyjedziemy wykonać próbę oczyszczania Twojego domu.

Wycena

Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.
Do zapytania dołącz zdjęcia budynku z każdej jego strony.
Jeśli dysponujesz projektem domu, dołącz do zapytania rzuty elewacji z wymiarami.
Podaj lokalizację i zostaw swój numer telefonu w razie dodatkowych pytań.
Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak będziemy mogli.
Zapewniamy szybki termin realizacji!
Działamy na terenie całej Polski i Europy.