Sodowanie drewna i drewnianych elewacji

SODOWANIE TO NAJDELIKATNIEJSZA Z DOSTĘPNYCH METOD OCZYSZCZANIA DREWNIANYCH DOMÓW I ZABYTKÓW
SODUJEMY M. IN. DOMY DREWNIANE, KARCZMY, KOŚCIOŁY, DOMKI LETNISKOWE I WSZYSTKIE INNE OBIEKTY DREWNIANE

W przypadku gdy warstwa powłoki zabezpieczającej drewnianą elewację ulega zużyciu (łuszczy się, odpryskuje, bądź jest wyblakła od słońca) lub pojawiły się widoczne gołym okiem charakterystyczne czarne plamki świadczące o rozwoju sinic i innych grzybów niezbędne jest oczyszczenie takiej powierzchni metodą sodowania lub piaskowania niskociśnieniowego. Metody te w porównaniu do wysokociśnieniowego mycia pozwalają całkowicie usunąć stare powłoki (impregnatu, farby, oleju, lakieru, lazury czy bejcy) łącznie z nalotem mchów, grzybów i pozostałych zabrudzeń. Sodowanie i piaskowanie niskociśnieniowe są znacznie skuteczniejsze i nie powodują rozkwitu grzybów, co często ma miejsce w przypadku szorowania i mycia drewna. Sodowanie i piaskowanie stanowią lepszą i szybszą alternatywę dla metody szlifowania, która ze względu na swoją charakterystykę nie pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Po sodowaniu i piaskowaniu drewniana elewacja jest idealnie przygotowana do impregnacji i malowania.

Sodowanie

Dlaczego sodowanie?

Sodowanie to najdelikatniejsza z dostępnych metod oczyszczania drewna. Wynika to bezpośrednio z faktu delikatnej struktury sody oraz jej twardości, która wynosi jedyne 2,5 według skali Mohsa- dla porównania twardość piasku kwarcowego wykorzystywanego w piaskowaniu drewna według tej samej skali wynosi odpowiednio 6. Co więcej, soda ma kształt kulisty, a dominującym konturem piasku jest kształt nierównomierny o zaostrzonych krawędziach. Kolejną zaletą syntetycznej sody jest fakt, że jest neutralna i bezpieczna dla środowiska oraz całkowicie rozpuszcza się w wodzie.

Dlaczego sodowanie?
Dlaczego sodowanie?

W jakich przypadkach sodowanie sprawdzi się lepiej w oczyszczaniu drewnianych domów niż piaskowanie niskociśnieniowe?

Zarówno sodowanie i piaskowanie niskociśnieniowe dokładnie oczyści każdą drewnianą powierzchnię niezależnie od stopnia zabrudzenia czy rodzaju powłoki zabezpieczającej na elewacji. Obie te metody odpowiednio przygotują drewno do przyjęcia impregnatu. Niemniej jednak, to sodowanie jest jedyną opcją w przypadku oczyszczania zabytkowych domów czy kościołów, gdzie precyzja i delikatność są na pierwszym planie. Metoda ta polecana jest również w przypadku czyszczenia elewacji z egzotycznego drewna lub wyjątkowo miękkiego, a tym samym podatnego na żłobienie tj. zmianę profilu struktury drewna. Sodowanie idealnie sprawdza się ponadto w przypadku oczyszczania drewnianych mebli i zabytków.

Sodowanie
Sodowanie
Sodowanie
Sodowanie

ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I POSTAW NA SPRAWDZONĄ EKIPĘ!

KMI Pro System- Twój Partner w renowacji domów drewnianych

Naszą specjalnością jest sodowanie, piaskowanie niskociśnieniowe, szlifowanie i mycie drewnianych domów, karczm, kościołów oraz wszystkich innych obiektów z drewna. Przeprowadzamy kompleksową renowację- od oczyszczania po impregnację i malowanie. Wykonujemy również renowacje drewnianych tarasów i stolarki okiennej. Specjaliści od renowacji drewna to my!

Jeśli zamierzasz przeprowadzić renowację domu z bali, drewnianej elewacji, tarasu czy jakiegokolwiek obiektu drewnianego, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz do nas, a my udzielimy profesjonalnej porady i przygotujemy darmową wycenę. Chcesz sprawdzić skuteczność naszych usług oraz nasze doświadczenie? Przyjedziemy wykonać próbę oczyszczania Twojego domu.

Wycena

Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.
Do zapytania dołącz zdjęcia budynku z każdej jego strony.
Jeśli dysponujesz projektem domu, dołącz do zapytania rzuty elewacji z wymiarami.
Podaj lokalizację i zostaw swój numer telefonu w razie dodatkowych pytań.
Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak będziemy mogli.
Zapewniamy szybki termin realizacji!
Działamy na terenie całej Polski i Europy.