Jak przebiega proces renowacji drewnianego domu i elewacji?

drewniany dom w lesie

Jak przebiega proces renowacji drewnianego domu i elewacji?

Pierwszym etapem prac podczas renowacji drewnianego domu lub elewacji jest odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie wszystkich nieoczyszczanych fragmentów budynku tj. okna i drzwi.  Z elewacji tymczasowo demontowane jest zewnętrze oświetlenie, rynny pionowe oraz wszystkie inne elementy (jeśli występują)  tj. kamery, markizy itp. Dzięki temu możemy zagwarantować, że na każdym etapie prac uszkodzeniu, bądź pomalowaniu nie ulegnie żaden z powyższych elementów, a renowacji poddana zostanie cała powierzchnia elewacji budynku. Drzwi i okna, łącznie z parapetami zabezpieczane są grubą tekturą lub wytrzymałą folią, co można zauważyć na przedstawionych zdjęciach z naszych realizacji. W dalszym etapie prac przygotowawczych teren wokół drewnianego domu przykrywany jest specjalnymi plandekami, na które opadnie zużyte ścierniwo (soda oczyszczona lub piasek kwarcowy) wykorzystane w procesie oczyszczania. Takie podejście pozwala zachować porządek i czystość oraz zostawić teren wokół domu w stanie jak przed renowacją. Tak przygotowany dom gotowy jest do rozpoczęcia etapu oczyszczania oraz impregnacji i malowania w dalszym etapie prac.

Oczyszczanie drewna- sodowanie i piaskowanie niskociśnieniowe.

Oczyszczanie drewna metodą sodowania lub piaskowania niskociśnieniowego realizowane jest w niemal jednakowych warunkach, a sam proces czyszczenia przebiega w identyczny sposób. Jedyną różnicą jest możliwość obróbki drewna przy wyższym ciśnieniu roboczym przy wykorzystaniu sody oczyszczonej jako ścierniwo, co niejako przyspiesza sam proces oczyszczania. Zastosowanie piasku kwarcowego wymaga możliwie najniższego ciśnienia roboczego, gdyż zbyt duże może powodować zmianę struktury drewna, bądź uszkodzenie mszenia/wełnionki w przypadku domów z bali (z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że tak delikatne elementy uszczelnienia drewnianego domu są bezpieczne nawet przy piaskowaniu, niemniej jednak oczyszczanie musi być przeprowadzone przez profesjonalistów). Co więcej, piaskowanie drewna wymaga od operatora dużego doświadczenia oraz między innymi zaawansowanego układu dozowania materiału ściernego w oczyszczarce . Obie wspomniane powyżej metody oczyszczania drewna mogą być realizowane w osłonie wodnej, która w znaczący sposób niweluje zapylenie, co tym samym umożliwia wykonanie oczyszczenia drewnianej elewacji w warunkach gęstej zabudowy, bądź w pobliżu pracy ludzi. Niemniej jednak, praca w osłonie wodnej wydłuża czas renowacji drewnianego domu o czas schnięcia drewna (w zależności od warunków atmosferycznych- 1-5dni). W przypadku pracy „na sucho” drewno od razu gotowe jest do impregnacji i malowania.

Oprócz samego ciśnienia roboczego równie istotnym elementem często nieumiejętnie dobranym jest dysza, która stanowi ostatni element całego układu oczyszczarki. Dysza jest miejscem, z którego wydostaje się strumień sprężonego powietrza wraz ze ścierniwem (piasek kwarcowy/soda oczyszczona). W zależności od zastosowanego materiału ściernego operator powinien utrzymywać stałą odległość dyszy od elewacji, która zwykle wynosi od 30 do 50cm. Co więcej, czyszczenie drewna powinno być wykonywane wzdłuż słoi, nierzadko w poprzek. Tak przeprowadzone oczyszczanie w sposób idealny przygotowuje drewno do impregnacji i malowania.

Impregnacja i malowanie drewnianego domu.

Po uprzątnięciu zużytego materiału ściernego można z powodzeniem przejść do ostatniego, a tym samym kluczowego etapu renowacji drewna jakim jest impregnacja i malowanie. Kolejny artykuł na naszym blogu poświęcony jest tematyce technologii impregnacji drewna oraz samych produktów do jego zabezpieczenia.

Z naszej strony oferujemy profesjonalne doradztwo w doborze najoptymalniejszej metody oczyszczania (piaskowanie niskociśnieniowe i sodowanie) Twojego drewnianego domu i doborze najlepszych produktów do impregnacji.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i postaw na sprawdzoną ekipę!

Jesteśmy specjalistami w oczyszczaniu (sodowanie i piaskowanie niskociśnieniowe) i impregnacji.

Dlaczego my mamy zająć się Twoim domem?

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie renowacji domów drewnianych- sprawdź opinie naszych klientów

Jesteśmy rzetelni i sumienni– jako jedyni na rynku udzielamy gwarancji na wykonane przez nas usługi

Jesteśmy profesjonalistami– nasze usługi świadczymy wykorzystując najlepsze dostępne na rynku maszyny

Jesteśmy elastyczni i komunikatywni– dostosowujemy się do potrzeb i wymagań każdego klienta

Jesteśmy przewidywalni– nasze usługi są ubezpieczone

Jesteśmy wydajni i skuteczni– kompleksowa renowacja od oczyszczania do impregnacji nie potrwa dłużej niż tydzień

Nie boimy się wyzwań- wykonamy renowację Twojego drewnianego domu nawet na samym szczycie góry

Renowacje domów drewnianych/domów z bali przeprowadzamy kompleksowo- od oczyszczania po impregnację. Profesjonalne doradztwo w zakresie oczyszczania (piaskowanie i sodowanie), impregnacji i doboru najlepszych środków zabezpieczających stricte dla Twojego drewnianego domu.

ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I POSTAW NA SPRAWDZONĄ EKIPĘ!

KMI Pro System – Twój Partner w renowacji domów drewnianych

Naszą specjalnością jest sodowanie i piaskowanie niskociśnieniowe drewnianych domów, karczm, kościołów i wszystkich innych obiektów z drewna. Przeprowadzamy kompleksową renowację- od oczyszczania po impregnację. Wykonujemy również renowacje drewnianych tarasów i stolarki okiennej. Specjaliści od renowacji drewna to my!

Jeśli zamierzasz przeprowadzić renowację domu z bali, drewnianej elewacji, tarasu czy jakiegokolwiek obiektu drewnianego, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz do nas, a my udzielimy profesjonalnej porady i przygotujemy darmową wycenę. Chcesz sprawdzić skuteczność naszej usługi? Przyjedziemy wykonać próbę oczyszczania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wycena

Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.
Do zapytania dołącz zdjęcia budynku z każdej jego strony.
Jeśli dysponujesz projektem domu, dołącz do zapytania rzuty elewacji z wymiarami.
Podaj lokalizację i zostaw swój numer telefonu w razie dodatkowych pytań.
Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak będziemy mogli.
Zapewniamy szybki termin realizacji!
Działamy na terenie całej Polski i Europy.